Medarbetare


Rolf Persson
rolf@radiosydvast.se
Tel: 08-19 10 01
Stationsadministratör

 

Styrelsen


Magnus Sterner
magnus@radiosydvast.se

Skärholmens församling
Ordförande


Johan Nilsson

johan@radiosydvast.se
Brännkyrka föreningsråd
Kassör, ansv. sändningstider


Erik Zalitis

erik@radiosydvast.se
Pingstkyrkan
Sekreterare


Wiladimir Kotovich

wiladimir@radiosydvast.se
Sydamerikanska KIF Rio de la Plata
Ledamot


Carlos Echegaray
carlos@radiosydvast.se
Radio Amazonas
Ersättare

Övriga förtroendeposter:


Lars Lengberg
lars@radiosydvast.se
IT/teknik, valberedning

Valberedningen
Lars Lengberg (sammankallande) och Yonas Tamiru

Revisorer:
Ingegerd Eissa El Kallaf
Kardoxi Gunes

 

Stockholms starkaste och högst placerade närradiosändare!