Programtablå

  Se lediga tider nederst på sidan! Nya och befintliga föreningar kan boka dessa tider för sändning.

MÅNDAG

00:00 – 06:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
06:30 – 07:00 Krishnarörelsen ISKCON
07:30 – 07:45 Brännkyrka Församling
08:00 – 16:00 Latinamerikanska Bahia
16:00 – 17:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
17:00 – 20:00 Föreningen Inca-Viking Integration
20:00 – 21:30 Sydamerikanska KIF Rio de la Plata
21:30 – 22:00 Sydamerikanska KIF Rio de la Plata (tillf tid till 31 maj)
22:00 – 22:15 Brännkyrka Församling

TISDAG

00:00 – 06:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
06:30 – 07:00 Krishnarörelsen ISKCON
07:30 – 07:45 Brännkyrka Församling
08:00 – 16:00 Latinamerikanska Bahia
16:00 – 17:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
17:00 – 21:00 Föreningen Inca-Viking Integration
21:00 – 22:00 Argentinos para la victoria Suesia (tillf tid till 31 maj)
22:00 – 22:15 Brännkyrka Församling

ONSDAG

00:00 – 06:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
07:30 – 07:45 Brännkyrka Församling
08:00 – 16:00 Latinamerikanska Bahia
16:00 – 17:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
17:00 – 18:00 Krishnarörelsen ISKCON
18:00 – 22:00 Föreningen Inca-Viking Integration
22:00 – 22:15 Brännkyrka Församling
22:15 – 24:00 Föreningen Inca-Viking Integration (tillf tid till 31 maj)

TORSDAG

00:00 – 06:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
06:30 – 07:00 Krishnarörelsen ISKCON
07:30 – 07:45 Brännkyrka Församling
08:00 – 16:00 Latinamerikanska Bahia
16:00 – 17:00 Argentinos para la victoria Suesia
17:00 – 21:00 Föreningen Inca-Viking Integration
21:00 – 22:00 Argentinos para la victoria Suesia  (tillf tid till 31 maj)
22:00 – 22:15 Brännkyrka Församling

FREDAG

00:00 – 06:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
06:30 – 07:00 Krishnarörelsen ISKCON
07:30 – 07:45 Brännkyrka Församling
08:00 – 16:00 Latinamerikanska Bahia
16:00 – 17:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
17:00 – 21:00 Föreningen Inca-Viking Integration
21:00 – 24:00 Latinamerikanska Bahia

LÖRDAG

00:00 – 06:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
07:30 – 07:45 Brännkyrka Församling
10:00 – 11:00 Tigreanska föreningen
11:00 – 15:00 Föreningen Inca-Viking Integration (tillf tid till 31 maj)
15:00 – 16:00 Soul Saving International Ministery
16:00 – 20:00 Sergio Inostroza
22:00 – 22:15 Brännkyrka Församling

SÖNDAG

00:00 – 06:00 Latinamerikanska Bahia (tillf tid till 31 maj)
07:30 – 07:45 Brännkyrka Församling
09:00 – 10:00 Skärholmens församling
10:00 – 12:00 Centrum för Etiopisk kultur och info.
12:00 – 14:00 Kvinnors Nätverk
14:00 – 17:00 Föreningen Inca-Viking Integration (tillf tid till 31 maj)
17:30 – 19:00 Enighet för Etiopiens Bästa
19:00 – 19:45 Enighet för Etiopiens Bästa (tillf tid till 31 maj)
20:00 – 22:00 Kurdiska Demokr. och Kult. Fören. i Sthlm
22:00 – 22:15 Brännkyrka Församling

Tablån uppdaterad 2020-05-07

Dessa tider är lediga för permanent sändningsverksamhet från
1 juni 2020

MÅNDAG
22.15-24.00

TISDAG
22.15-24.00

ONSDAG
00:00-07:30

TORSDAG
00:00-07:30
22.15-24.00

FREDAG
00:00-07:30

LÖRDAG
20.00-22.00
22:15-24:00

SÖNDAG
00:00-07:30
22.15-24.00

Kontakta kansliet om ni vill boka tider för sändning!

Radio Sydväst 88,9 MHz – Stockholms starkaste och högst placerade närradiosändare!